Jdi na obsah Jdi na menu

Oddíly

Oddíl všestrannosti 
 
Všestrannost je vůbec nejstarším a nejzákladnějším sokolským cvičením. Náplní cvičení je vše od protahování, přes posilování nebo cvičení na nářadí. Oddíl všestrannosti v současné době pořádá tyto pravidelná cvičení :

- Cvičení předškolních dětí (4 - 7 roky) - každé pondělí od 16:00 do 17:00
- Cvičení rodičů s dětmi (2 - 4 roky) - každé pondělí od 17:00 do 18:00
- Cvičení mladšího žactva (6 - 11 let) - každou středu od 17:00 do 18:00
-  Zdravotní cvičení žen - každé pondělí a čtvrtek od 18:00 do 19:00 
 
Přihlášky a dotazy posílejte na sokolunhost@seznam.cz.
 
Cvičení dětských oddílů je v rámci projektu SPORT-VIII-3146/2017 podpořeno MŠMT.
 
  
Oddíl stolního tenisu
 
Oddíl stolního tenisu byl založen před více jak 30-ti lety. V tomto období reprezentovalo Unhošť neuvěřitelných cca 80 hráčů. V současnosti hraje ve 4 týmech 23 hráčů. Kromě registrovaných si chodí nárazově zahrát hlavně o pondělních trénincích i rekreační hráči. Doufáme, že někteří se stanou i členy našeho oddílu. Do roku 2000 hrála všechna družstva okresní soutěže. V sezoně 2001/2002 se prvně  A družstvo probojovalo do krajské soutěže. Po několikaleté přestávce si znovu vybojovalo postup  a od sezony 2009/2010 v této soutěži setrvává doposud. V sezoně 2011/2012 družstvo A hrající krajskou soutěž II. třídy obsadilo 4. místo.  Družstvo B skončilo v okresním přeboru I. třídy na 2. místě a odmítlo z finančních důvodů postup do krajské soutěže. Ve stejné soutěži C družstvo skončilo na 12. místě a spadlo v důsledku reorganizace  okresních soutěží o soutěž níže. D družstvo v okresním přeboru II. třídy skončilo na 4. místě. V sezoně 2012/2013 družstvo A hrající krajskou soutěž II. třídy obsadilo znovu 4. místo.  Družstvo B skončilo v okresním přeboru I. třídy na 4. místě. Družstvo  C hrající okresní přebor II. třídy skončilo na 1. místě a vybojovalo si zpět postup do vyšší soutěže.  D družstvo v okresním přeboru II. třídy skončilo na 11. místě. Hráči 4 mužstev trénují 2 x týdně a navíc sehrají cca 100 mistrovských utkání. Všechna družstva se zúčastňují i dlouhodobé soutěže Českého poháru. Oddíl již tradičně pořádá Václavský turnaj a dále je pravidelným pořadatelem přeboru mládeže a dětí.
 
Hráči T. J. Sokol Unhošť se zúčastňují turnajů a přeborů, které pořádají  ostatní oddíly, jak v rámci župy, tak i Českého svazu stolního tenisu a již pravidelně obsazují přední místa. Našim cílem je dále rozšiřovat naší členskou základnu hlavně o mladé lidi z řad rekreačních a příchozích hráčů. Neméně důležitým cílem je pochopitelně i reprezentace našeho města, i když „jen“ na poli sportovním. Důležité je také odreagování hráčů od běžných lidských starostí a povinností, kterých je v současné době víc než dost. 
 
Jak si vedou tenisté ve svých soutěžích je možné zjistit v tabulce krajské soutěžeokresního přeboru stolního tenisu.
 
Vše o fungování oddílu rád zodpoví pan Milan Zbírkovský - 777 591 954 nebo zbirkovsky.milan@seznam.cz nebo přímo na stránkách oddílu stolního tenisu.
 
 
Atletický běžecký oddíl
 
V roce 2005 začal pod patronací T. J. Sokol Unhošť fungovat běžecký oddíl. Jeho členové se jednak účastní blízkých i dalekých závodů různých délek a obtížností, ale také sami několik závodů pořádají. V rámci oslav založení místního Sokola a výročí stavby sokolovny byly závody sdruženy do "Sokolského běžeckého poháru města Unhoště". Pokud tedy ve Vašem výčtu sportů převládá běh a rádi byste se přidali, tak si více můžete přečíst přímo na stránkách atletického oddílu.
 
Vše o fungování oddílu rád zodpoví pan Jiří Pucholt -  pucholt@volny.cz nebo 727 888 508.
 
 
Volejbalový oddíl
 
Vedle pravidelných tréninků pořádá oddíl ročně dva turnaje, jeden v létě a druhý před Vánocemi. Družstva jsou rozlosovány z příchozích hráčů od kterých jsou pro lepší požitek ze hry vyžadovány předchozí herní zkušenosti. Kdo by si chtěl zatrénovat a nebo jen tak rekreačně zahrát, tak oddíl je otevřen všem příchozím. 
 
Nohejbalový oddíl
 
Tento oddíl funguje hlavně na rekreačním základě a při hře jde především o pravidelné kamarádské zahrání. Ve stejném duchu je pořádám i jeden letní turnaj na hřišti za sokolovnou.